Δευτέρα 28 Μαρτίου 2011

Νίκη πεντάδας για τους γηπεδούχους Απόλλων Λιτοχώρου –Α.Ε Καρίτσας 4-2

Μεγάλη νίκη πέτυχε στο Λιτόχωρο ο Απόλλωνας απέναντι στην Α.Ε. Καρίτσας με σκορ 4-2. Με αυτή τη νίκη οι Λιτοχωρινοί ανέβηκαν στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενοι και τα υπόλοιπα αποτελέσματα της αγωνιστικής.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 1-2 στο πρώτο ημίχρονο «παγώνοντας» τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη όμως οι παίκτες του Απόλλωνα ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και πετυχαίνοντας 3 γκολ πήραν μία σπουδαία νίκη που τους φέρνει ακόμα πιο κοντά στην κατάληψη μίας θέσης στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας.
Τα γκολ
Στο 25΄ με απ’ευθείας σουτ από χτύπημα φάουλ ο Ζιούρκος πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ και έκανε το 0-1.
Στο 30΄ ο Καλαμπάκας με κεφαλιά μετά από σέντρα του Γεροντίδη ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 35΄ ο Κωτούλης με κεφαλιά από κοντά πετυχαίνει το 1-2.
Στο 50΄ ο Κουλιανός με έξοχο σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2 για τον Απόλλωνα.
Στο 60΄ ο Σπαθάρας πλάσαρε μέσα από την περιοχή και έκανε το 3-2 για τους γηπεδούχους.
Στο 90΄ ο Κανούλας με ωραίο σουτ από χτύπημα φάουλ έκανε το τελικό 4-2.
Οι συνθέσεις
Απόλλων Λιτοχώρου: Ζορμπάς (46’ Καντζιούρης), Κακάνης, Σάλτας, Χασιώτης, Κουλιανός, Καλαμπάκας, Στύλος, Γεροντίδης (87’ Παπαδιαμαντής), Κανούλας, Σπαθάρας (66’ Λαράκου).
Α.Ε Καρίτσας: Πατρής, Μπαγκέας, Σαμαράς (75’ Τόκας Δ), Ξηρομερίτης (55’ Κωτούλης), Παρλάντζας, Τσιλιμίγκας, Ζιούρκος, Χαρέλας, Παπακώστας, Κυπαρισσόπουλος (68’ Γκολέμας), Μητράκας.